Today matches ( Soccer Events )




sport tips


  order by: Kick-off time   League                                                                    

Kick-off time League Match Result
0:00 Ecuador , Serie A Delfin - Tecnico U.
0:00 Brazil , Serie D Imperatriz - Belo Jardim
0:00 Brazil , Serie D Ferroviaria - Cianorte
0:00 Brazil , Serie C Santa Cruz - Botafogo PB
0:00 Brazil , Serie C Salgueiro - ABC
0:00 Brazil , Serie B Boa - Coritiba
0:00 Brazil , Serie A Flamengo RJ - Vasco
0:45 Peru , Primera Division Sport Rosario - Alianza Lima
1:00 World , Club Friendly Talleres Cordoba - Boca Juniors
1:00 Usa , Usl Charleston - Ottawa Fury
1:00 Colombia , Torneo Aguila Real Santander - Cartagena
1:00 Colombia , Liga Aguila Atl. Nacional - Dep. Cali
1:00 Canada , Csl Vorkuta - Hamilton City
1:10 Paraguay , Primera Division Independiente - Cerro Porteno
1:30 Usa , Usl Tampa Bay - Pittsburgh
1:30 Usa , Usl Louisville City - Atlanta United 2
1:30 Usa , Usl Cincinnati - North Carolina
1:30 Usa , Usl Charlotte Independ. - Toronto FC 2
1:30 Usa , Mls Philadelphia Union - Real Salt Lake
1:30 Usa , Mls New England Revolution - Columbus Crew
10:00 Romania , Liga 2 Foresta Suceava - Miroslava
10:00 Philippines , Pfl Kaya - Davao Aguilas
10:00 Japan , J League Division 2 Ehime - Kyoto
10:00 Japan , J League Kobe - Sapporo
10:00 Czech Republic , Olomoucky Kp HFK Olomouc B - Lutin
10:00 Czech Republic , Olomoucky Kp Cernovir - Zelatovice
10:00 Australia , Brisbane Premier League Bayside - Brisbane K.
10:00 Romania , Liga 2 Luceafarul Oradea - Politehnica Timisoara
10:00 Romania , Liga 2 Sportul Snagov - Mioveni
10:15 Czech Republic , Youth League Dukla Prague U21 - Brno U21
10:15 Czech Republic , Division E Opava B - Nove Sady
10:15 Czech Republic , Division C Admira Prague - Kratonohy
10:15 Czech Republic , Msfl Otrokovice - Hodonin
10:15 Czech Republic , Cfl Prevysov - Cizova
10:30 Slovakia , Divison C Bratislava Petrzalka Akademia - Vajnory
10:30 Czech Republic , Jihocesky Kp Trebon - Cimelice
10:30 Cambodia , C League NagaWorld - Soltilo Angkor
10:30 Slovakia , Divison C West Trnava B - MFK Topolcany
11:00 South Korea , K League 2 Anyang - Gwangju FC
11:00 Russia , Pfl Ural Povolzhye Ural 2 - Neftekhimik
11:00 Myanmar , National League Shan United - Ayeyawady
11:00 Czech Republic , Youth League Zlin U21 - Teplice U21
11:00 Czech Republic , Youth League Slovacko U21 - Liberec U21
11:00 Czech Republic , Youth League Mlada Boleslav U21 - Ostrava U21
11:00 Czech Republic , Youth League Jihlava U21 - Slavia Prague U21
11:30 Spain , Tercera Division RSD Alcala - AD San Juan
11:30 Spain , Tercera Division Algeciras - UD Ibiza-Eivissa
11:30 Romania , Liga 2 Academica Clinceni - AFC Hermannstadt
11:30 Myanmar , National League GFA - Yangon United
12:00 Vietnam , V League BHTS Quang Nam - Song Lam Nghe An
12:00 Spain , Tercera Division Torrelavega - Mallorca B
12:00 Spain , Tercera Division Malagueno - Yeclano
12:00 Spain , Segunda Division B Play Out Llagostera - Izarra
12:00 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Fuenlabrada - R. Sociedad B
12:00 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Cornella - Gijon B
12:00 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Celta Vigo B - Marbella
12:00 Spain , Segunda Division B Winners Play Offs Mallorca - Mirandes
12:00 Spain , Laliga2 Barcelona B - Cadiz CF
12:00 Spain , Laliga Valencia - Dep. La Coruna
12:00 Russia , Pfl West Znamya Truda - Dolgoprudny
12:00 Russia , Pfl Ural Povolzhye Krylya Sovetov Samara 2 - Chelyabinsk
12:00 Poland , Central Youth League OKS Stomil U19 - Jagiellonia U19
12:00 Poland , Central Youth League Lech Poznan U19 - Warta GW U19
12:00 Lithuania , A Lyga Trakai - Jonava
12:00 Estonia , Esiliiga Nomme Kalju U21 - Santos Tartu
12:00 Estonia , Esiliiga Maardu - Levadia U21
12:00 China , Super League Tianjin Quanjian - Shanghai Shenhua
13:00 World , Friendly International Russia U21 - Cyprus U21
13:00 Vietnam , V League Than Quang Ninh - Thanh Hoa
13:00 Vietnam , V League Nam Dinh - T&T Ha Noi
13:00 Thailand , Thai Premier League Port MTI FC - Thai Navy
13:00 Thailand , Thai Premier League Pattaya Utd - Buriram
13:00 Thailand , Thai Premier League Bangkok Glass - Suphanburi
13:00 Sweden , Division 2 Vastra Gotaland Lindome - Rosengard
13:00 Russia , Pfl West Kolomna - Tekstilshtik
13:00 Russia , Pfl Center Saturn Ramenskoye - T. Moscow
13:00 Russia , Pfl Center Krasnogorsk - D. Bryansk
13:00 Poland , Iii Liga Group Iii Legnica 2 - Gwarek Tarnowskie Gory
13:00 Norway , Junior U19 Start U19 - Tromso U19
13:00 Kenya , Premier League Nakumatt - Tusker
13:00 Czech Republic , Youth League Bohemians 1905 U21 - Jablonec U21
13:00 Belarus , Pershaya Liga Energetik-BGU - Chimik Svetlogorsk
13:15 Czech Republic , Division 2 Vlasim - Zizkov
13:15 Czech Republic , Division 2 Vitkovice - Sokolov
13:15 Czech Republic , Division 2 Varnsdorf - Mas Taborsko
13:15 Czech Republic , Division 2 Pribram - FK Pardubice
13:15 Czech Republic , Division 2 Olympia Prague - Znojmo
13:15 Czech Republic , Division 2 Hradec Kralove - Opava
13:15 Czech Republic , Division 2 Frydek-Mistek - Usti nad Labem
13:15 Czech Republic , Division 2 Ceske Budejovice - Trinec
13:25 Wales , Premier League Druids - Cardiff Metropolitan
13:30 Norway , Division 3 Group 1 Oppsal - Herd
13:30 China , Jia League Zhejiang Yiteng - Heilongjiang Lava
13:30 China , Jia League Shijiazhuang - Xinjiang Tianshan
13:30 China , Jia League Meizhou Hakka - Wuhan Zall
13:35 China , Jia League Nei Mongol - Beijing EG
13:35 China , Super League Dalian Yifang F.C. - Guizhou Zhicheng
13:45 Denmark , 1st Division Viborg - Brabrand
13:45 Denmark , 1st Division Thisted FC - Vejle
13:45 Denmark , 1st Division Roskilde - F. Amager
13:45 Denmark , 1st Division Nykobing - Skive
13:45 Denmark , 1st Division Fredericia - Vendsyssel FF
13:45 Denmark , 1st Division Esbjerg - Koge
14:00 Thailand , Thai Premier League Muang Thong Utd - Sukhothai
14:00 Thailand , Thai Premier League Chainat - Prachuap
14:00 Sweden , Division 2 Norrland Hudiksvalls - Pitea
14:00 Russia , Pfl West Veles Moscow - Lokomotiv-Kazanka
14:00 Russia , Pfl South Anzhi 2 - Mashuk
14:00 Russia , Pfl Center Saratov - Khimik Novomoskovsk
14:00 Russia , Pfl Center R. Volgograd 2 - Ararat Moscow
14:00 Latvia , Synottip Virsliga Metta/LU - Spartaks
14:00 Kenya , Premier League Thika Utd. - Leopards
14:00 Germany , Oberliga Nofv Sud Barleben - Plauen
14:00 Germany , Oberliga Nofv Nord Staaken - Brieselang
14:00 Germany , Oberliga Nofv Nord Hansa Rostock II - CFC Hertha
14:00 Estonia , Meistriliiga Parnu JK Vaprus - Tallinna Kalev
14:00 Denmark , 2nd Division Promotion Group Avarta - Jammerbugt
14:00 China , Super League Shanghai SIPG - Jiangsu Suning
14:00 Tajikistan , Vysshaya Liga Regar-TadAZ - CSKA-Pomir Dushanbe
14:15 Czech Republic , U19 League Mlada Boleslav U19 - Slovacko U19
14:30 Singapore , S League Warriors - Geylang
14:30 Singapore , S League Tampines - Albirex Niigata
14:30 Netherlands , Eredivisie Sparta Rotterdam - FC Emmen
14:30 Malawi , Super League TN Stars - Azam Tigers
14:30 Georgia , Erovnuli Liga Lokomotiv Tbilisi - Torpedo Kutaisi
15:00 Armenia , Premier League Banants Yerevan - Ararat Yerevan
15:00 Armenia , Premier League Alashkert - Gandzasar
15:00 Africa , Africa Cup Of Nations U20 South Africa U20 - Mozambique U20
15:00 Zambia , Super League Red Arrows - Forest Rangers
15:00 Zambia , Super League NAPSA Stars - Power Dynamos
15:00 Zambia , Super League Kabwe - Lumwana Radiants
15:00 Germany , Oberliga Mittelrhein Hennef - Freialdenhoven
15:00 Belgium , Second Amateur Division Group Acff RFC Liege - Hamme
15:00 Zimbabwe , Premier Soccer League Shabanie - Chapungu Utd
15:00 Zimbabwe , Premier Soccer League Highlanders - CAPS Utd
15:00 Zimbabwe , Premier Soccer League Dynamos - Platinum
15:00 Sweden , Division 2 Norra Gotaland Orebro Syr. - Gauthiod
15:00 Sweden , Superettan Varnamo - Halmstad
15:00 Sweden , Allsvenskan Hammarby - AIK
15:00 South Africa , Premier League Jomo Cosmos - Black Leopards
15:00 Russia , Pfl West Vladimir - Smolensk
15:00 Russia , Pfl West Pskov 747 - S. Kostroma
15:00 Russia , Pfl West Luki-Energiya - Dynamo SPB 2
15:00 Russia , Pfl West Chertanovo M. - Murom
15:00 Russia , Pfl Ural Povolzhye Orenburg 2 - M. Saransk
15:00 Russia , Pfl Ural Povolzhye Nosta - Ulyanovsk
15:00 Russia , Pfl South FC Akademia - Spartak Nalchik
15:00 Poland , Central Youth League Gornik Z. U19 - Zaglebie U19
15:00 Poland , Iii Liga Group Iii Bielsko-Biala - Falubaz Zielon.
15:00 Norway , Division 3 Group 6 Sortland - Korsvoll
15:00 Italy , Serie A Genoa - Torino
15:00 Germany , Oberliga Hessen Neu-Isenburg - Ginsheim
15:00 Belarus , Pershaya Liga Volna Pinsk - Slavia Mozyr
15:00 Armenia , Premier League Shirak Gyumri - Pyunik Yerevan
15:00 Zambia , Super League Nkwazi - Lusaka Dynamos
15:00 Zambia , Super League Green Buffaloes FC - ZESCO
15:15 Kenya , Premier League Gor Mahia - Sofapaka
15:15 Azerbaijan , Premier League SumQayit - Zira
15:15 Azerbaijan , Premier League Sabail - Keshla
15:15 Azerbaijan , Premier League Kapaz - Neftci Baku
15:30 Rwanda , National Football League Gicumbi - Mukura Victory Sports
15:30 Indonesia , Liga 1 Persela Lamongan - Persija Jakarta
15:30 Italy , Primavera 2 Cagliari U19 - Bari U19
16:00 Italy , Serie D Play Offs Troina - Igea Virtus
16:00 Ukraine , Premier League Vorskla Poltava - FK Zorya Luhansk
16:00 Ukraine , Premier League Veres Rivne - Mariupol
16:00 Sweden , Division 2 Sodra Svealand AFK Linkopings - Haninge
16:00 Sweden , Division 2 Norra Svealand Taby - Mora
16:00 Sweden , Division 1 Sodra Husqvarna - Karlskrona
16:00 Sweden , Division 1 Norra Vasteras SK - Assyriska FF
16:00 Sweden , Division 1 Norra Syrianska - Umea FC
16:00 Sweden , Division 1 Norra Karlslunds - Nykopings
16:00 Sweden , Division 1 Norra Arameisk-Syrianska - Team TG FF
16:00 Spain , Laliga2 Numancia - Osasuna
16:00 Russia , Pfl South Biolog - Chernomorets Novorossijsk
16:00 Russia , Pfl South Afips - Maykop
16:00 Russia , Pfl Center FK Strogino Moscow - Kaluga
16:00 Russia , Pfl Center Energomash Belgorod - Ryazan
16:00 Romania , Liga 1 Voluntari - FC Botosani
16:00 Poland , Central Youth League Zielona G. U19 - Piast Gliwice U19
16:00 Poland , Division 2 Gryf Wejherowo - Kluczbork
16:00 Poland , Division 2 Elblag - Garbarnia
16:00 Norway , Division 2 Group 1 Mjolner - Honefoss
16:00 Latvia , Synottip Virsliga Valmiera - FK Liepaja
16:00 Italy , Serie D Play Out US Palmese - Ebolitana
16:00 Italy , Serie D Play Out Turris - Aversa
16:00 Italy , Serie D Play Out San Nicolo - Jesina
16:00 Italy , Serie D Play Out Rignanese - Scandicci
16:00 Italy , Serie D Play Out Lumezzane - Ciserano
16:00 Italy , Serie D Play Out Lanusei Calcio - Nuorese
16:00 Italy , Serie D Play Out Castelvetro - Mezzolara
16:00 Italy , Serie D Play Out Casale - Varesina
16:00 Italy , Serie D Winners Stag Vis Pesaro - Rimini
16:00 Italy , Serie D Winners Stag Virtus Verona - Gozzano
16:00 Italy , Serie D Winners Stag Vibonese - Potenza
16:00 Italy , Serie D Play Offs Unione Sanremo - Ponsacco
16:00 Italy , Serie D Play Offs Pergolettese - Darfo Boario
16:00 Italy , Serie D Play Offs Matelica - ASD Pineto Calcio
16:00 Italy , Serie D Play Offs Imolese - Sangiovannese
16:00 Italy , Serie D Play Offs Como - Chieri
16:00 Italy , Serie D Play Offs Cavese - Taranto
16:00 Italy , Serie D Play Offs Albalonga - Trastevere Calcio
16:00 Ireland , Division 1 Cabinteely - Galway
16:00 Greece , Division C Tilikratis L. - Apollon Paralimniou
16:00 Greece , Division C Irodotos - Ethnikos Piraeus
16:00 Greece , Football League Panachaiki - Karditsa
16:00 Greece , Football League Karaiskakis - Apollon Pontou
16:00 Greece , Football League Kallithea - Trikala FC
16:00 Greece , Football League Ergotelis - Aiginiakos
16:00 Greece , Football League Dramas - Sparti
16:00 Greece , Football League Chania Kissamikos - Apollon Larissa
16:00 Greece , Football League Aris - Panserraikos
16:00 Brazil , Serie A Vitoria - Ceara
16:00 Belgium , First Amateur Division Lommel SK - Knokke
16:00 Belgium , First Amateur Division Dessel - Deinze
16:00 Belarus , Pershaya Liga Naftan - Baranovici
16:00 Belarus , Pershaya Liga FC Slonim - Lokomotiv Gomel
16:00 Belarus , Pershaya Liga Belshina - Lida
16:00 Latvia , 1 Liga Super Nova - Grobina
16:15 Spain , Laliga Ath Bilbao - Espanyol
16:15 Fyr Of Macedonia , First League Shkupi - Vardar
16:15 Fyr Of Macedonia , First League Shkendija - Pelister
16:15 Fyr Of Macedonia , First League Rabotnicki - FK Skopje
16:15 Fyr Of Macedonia , First League Pobeda - Renova
16:15 Fyr Of Macedonia , First League Akademija Pandev - Sileks
16:15 Belarus , Vysshaya Liga Dnepr Mogilev - FC Minsk
16:30 Sweden , Division 1 Norra Akropolis - Skelleftea
16:30 Spain , Tercera Division Cadiz CF B - Teruel
16:30 Scotland , Premiership Partick Thistle - Livingston
16:30 Bulgaria , Parva Liga Ludogorets - Botev Plovdiv
16:30 Austria , Regionalliga East Admira (Am) - Wiener Sportklub
16:30 Austria , Tipico Bundesliga Sturm Graz - Admira
16:30 Austria , Tipico Bundesliga St. Polten - Austria Vienna
16:30 Austria , Tipico Bundesliga Salzburg - Mattersburg
16:30 Austria , Tipico Bundesliga Rapid Vienna - Altach
16:30 Austria , Tipico Bundesliga LASK Linz - AC Wolfsberger
16:45 Netherlands , Eredivisie Graafschap - Almere City
16:50 Slovenia , Prva Liga Domzale - Krsko
17:00 Moldova , Divizia Nationala Zaria Balti - Speranta Nisporeni
17:00 Nigeria , Npfl FC Ifeanyi Ubah - Niger Tornadoes
17:00 Nigeria , Npfl Heartland - Enyimba
17:00 Nigeria , Npfl Kwara - MFM FC
17:00 Nigeria , Npfl Lobi Stars - Enugu Rangers
17:00 Nigeria , Npfl Rivers United FC - Plateau United
17:00 Nigeria , Npfl Wikki Tourist - Yobe Stars
17:00 Norway , Division 3 Group 2 Vestfossen - Skjetten
17:00 Poland , Division 1 Puszcza - Leczna
17:00 Poland , Division 2 Blekitni Stargard - Gwardia Koszalin
17:00 Russia , Premier League FC Tambov - Amkar
17:00 Serbia , Prva Liga Backa Topola - Sloboda
17:00 Serbia , Prva Liga CSK Pivara - Metalac
17:00 Serbia , Prva Liga Radnicki 1923 - Proleter
17:00 Slovakia , 2 Liga AFC Nove Mesto - Komarno
17:00 Slovakia , 2 Liga Bardejov - Pohronie
17:00 Slovakia , 2 Liga Lok. Kosice - Spisska Nova Ves
17:00 Slovakia , 2 Liga Podbrezova B - L. Mikulas
17:00 Slovakia , 2 Liga Sered - Zvolen
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Csakvari - Soroksar
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Cegledi - Dorogi
17:00 Georgia , Erovnuli Liga Rustavi - Chikhura
17:00 Czech Republic , Moravskoslezsky Kp Krnov - Bridlicna
17:00 Czech Republic , Moravskoslezsky Kp Bruntal - Detmarovice
17:00 Czech Republic , Moravskoslezsky Kp Bilovec - Haj ve Slezsku
17:00 Czech Republic , Olomoucky Kp Zabreh - Velke Losiny
17:00 Czech Republic , Division E Novy Jicin - Usti
17:00 Czech Republic , Division E Bohumin - Petrovice
17:00 Czech Republic , Division A Rakovnik - Cesky Krumlov
17:00 Czech Republic , Division A Jankov - Sobeslav
17:00 Czech Republic , Cfl Zapy - Jirny
17:00 Czech Republic , Cfl Nymburk - Pisek
17:00 Bosnia And Herzegovina , Premier League Zrinjski - Krupa
17:00 Bosnia And Herzegovina , Premier League Radnik Bijeljina - Siroki Brijeg
17:00 Africa , Africa Cup Of Nations U20 Benin U20 - Gambia U20
17:00 Spain , Tercera Division San Fernando - Marino de Luanco
17:00 Spain , Tercera Division Salmantino - Poblense
17:00 Spain , Tercera Division Ejea - Rayo Vallecano B
17:00 Spain , Tercera Division Cristo Atletico - Orihuela
17:00 Slovakia , 2 Liga Zilina B - Poprad
17:00 Slovakia , Divison C Central Detva - Dukla Banska Bystrica
17:00 Slovenia , Prva Liga Ankaran Hrvatini - Celje
17:00 Spain , Tercera Division Alondras - Langreo
17:00 Spain , Tercera Division Racing Club Villalbes - CA P.
17:00 Sweden , Division 2 Sodra Svealand Sleipner - Huddinge
17:00 Sweden , Division 1 Sodra Ljungskile - Oddevold
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Kisvarda - Szeged
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Gyor - Soproni VSE
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Mosonmagyarovari TE - Gyirmot
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Siofok - Kazincbarcikai
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Szolnoki MAV - Budafoki
17:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Vac - Budaorsi SC
17:00 Moldova , Divizia Nationala Dinamo-Auto - Sfintul
17:00 Spain , Tercera Division Burlades - UP Plasencia
17:00 Tanzania , Ligi Kuu Bara Azam - Tanzania Prisons
17:15 England , Fa Trophy Brackley - Bromley
17:30 Bosnia And Herzegovina , Fbih Sloga Simin Han - Velez Mostar
17:30 Bosnia And Herzegovina , Fbih TOSK Tesanj - Zivinice
17:30 Croatia , 2 Hnl NK Dinamo Zagreb 2 - Gorica
17:30 Finland , Kakkonen Group A PEPO - Keski-Uusimaa
17:30 Finland , Kakkonen Group A Mikkelin Kissat - NJS
17:30 Finland , Kakkonen Group B Honka Akatemia - HIFK 2
17:30 Finland , Kakkonen Group C Narpes Kraft - SJK Akatemia
17:30 Finland , Kakkonen Group C PK-37 - TP-47
17:30 Finland , Kakkonen Group C TPV - JBK
17:30 Ivory Coast , Ligue 1 ASEC Mimosas - Bouake
17:30 Spain , Tercera Division Compostela - Espanyol B
17:30 Spain , Tercera Division Llanes - Portugalete
17:30 Sweden , Allsvenskan Malmo FF - Hacken
17:30 Sweden , Superettan Helsingborg - Orgryte
18:00 Russia , Pfl South Armavir - SKA Rostov
18:00 Poland , Ekstraklasa Lech Poznan - Legia
18:00 Poland , Ekstraklasa Korona Kielce - Zaglebie
18:00 Poland , Ekstraklasa Jagiellonia - Plock
18:00 Poland , Ekstraklasa Gornik Z. - Wisla
18:00 Norway , Division 2 Group 2 Hodd - Vidar
18:00 Italy , Serie A Udinese - Bologna
18:00 Italy , Serie A Spal - Sampdoria
18:00 Italy , Serie A Napoli - Crotone
18:00 Italy , Serie A Chievo - Benevento
18:00 Italy , Serie A Cagliari - Atalanta
18:00 Italy , Serie A AC Milan - Fiorentina
18:00 Chile , Primera B Magallanes - Rangers
18:00 Belgium , Jupiler League Club Brugge KV - Gent
18:00 Belgium , Jupiler League Charleroi - St. Liege
18:00 Belgium , Jupiler League Anderlecht - Genk
18:00 Russia , Pfl South FK Chayka - Legion Dynamo
18:00 Spain , Laliga2 Alcorcon - Rayo Vallecano
18:00 Spain , Laliga2 Zaragoza - Albacete
18:00 Spain , Tercera Division CD Calahorra - Levante B
18:00 Spain , Tercera Division Haro Deportivo - Borja
18:00 Spain , Tercera Division L Hospitalet - Naxara
18:00 Spain , Tercera Division Sestao - Arandina
18:00 Spain , Tercera Division Terrassa - Mar Menor
18:00 Spain , Tercera Division Tropezon - Castellon
18:00 Sweden , Division 2 Norra Svealand Norrtalje - Vasalunds
18:15 Portugal , Taca De Portugal Aves - Sporting
18:15 Norway , Division 3 Group 6 Melbo - Skarp
18:15 Europe , Euro U17 Italy U17 - Netherlands U17
18:15 Belarus , Vysshaya Liga Torpedo Minsk - Smolevichi STI
18:30 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Murcia - Elche
18:30 Spain , Laliga Atl. Madrid - Eibar
18:30 Colombia , Torneo Aguila Popayan - Pereira
18:45 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Ath Bilbao B - Villarreal B
19:00 Spain , Tercera Division La Nucia - Union Montanesa Escobedo
19:00 Spain , Tercera Division Antequera - Sant Andreu
19:00 Spain , Segunda Division B Play Out Merida AD - Coruxo FC
19:00 Poland , Central Youth League Pruszkow U19 - Legia U19
19:00 Hungary , Merkantil Bank Liga Zalaegerszegi - MTK Budapest
19:00 Georgia , Erovnuli Liga Dila Gori - Saburtalo Tbilisi
19:00 Ecuador , Serie A EL Nacional - LDU Quito
19:00 Bulgaria , Parva Liga Vereya - Levski
19:00 Bulgaria , Parva Liga CSKA Sofia - Beroe
19:10 Poland , Iii Liga Group I Widzew Lodz - Wikielec
19:15 Uruguay , Primera Division Danubio - CA Cerro
19:15 Spain , Tercera Division Jaen - Socuellamos
19:35 Argentina , Primera B Nacional Brown Adrogue - Sarmiento Junin
19:45 Romania , Liga 1 Poli Iasi - CS U. Craiova
19:45 Romania , Liga 1 FCSB - Astra
19:45 Romania , Liga 1 CFR Cluj - FC Viitorul
2:00 Usa , Usl Oklahoma City Energy - Colorado Springs
2:00 Usa , Usl Indy Eleven - Bethlehem
2:00 Chile , Primera B Melipilla - Cobresal
2:00 Brazil , Serie B Brasil de Pelotas - Sampaio Correa
2:00 Brazil , Serie A Palmeiras - Bahia
2:30 Usa , Usl San Antonio - Tulsa Roughnecks
2:30 Usa , Usl Rio Grande - Swope Park
20:00 Usa , Mls Minnesota - Sporting Kansas City
20:00 Uruguay , Primera Division Racing Montevideo - Fenix
20:00 Spain , Segunda Division B Losers Play Offs Extremadura UD - Dep. La Coruna B
20:00 Spain , Laliga2 Cordoba - Almeria
20:00 Russia , Premier League FK Anzi Makhackala - Yenisey
20:00 Peru , Segunda Division Juan Aurich - Grau
20:00 Peru , Segunda Division Alianza Atl. - Los Caimanes
20:00 Brazil , Serie D Jacuipense - ASA
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs Piacenza - Sambenedettese
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs Juve Stabia - Reggiana
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs FeralpiSalo - Alessandria
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs Cosenza - Trapani
20:30 Brazil , Serie D Ipora - Brasiliense
20:30 Brazil , Serie D Cordino EC - Interporto
20:30 Brazil , Serie C Ypiranga FC - Tombense
20:30 Argentina , Primera D Metropolitana Liniers - Argentino de Rosario
20:30 Argentina , Primera D Metropolitana General Lamadrid - Juventud Unida S. M.
20:30 Argentina , Primera D Metropolitana Atlas - CSR Espanol
20:30 Argentina , Primera D Metropolitana Argentino de Merlo - Central Ballester
20:30 Italy , Serie C Promotion Play Offs Viterbese - Pisa
20:30 Peru , Primera Division U. San Martin - Cajamarca
20:45 Spain , Laliga Barcelona - Real Sociedad
20:45 Italy , Serie A Sassuolo - AS Roma
20:45 Italy , Serie A Lazio - Inter
21:00 Chile , Primera Division Antofagasta - Everton
21:00 Brazil , Serie D Uberlandia - Novorizontino
21:00 Brazil , Serie D Santa Rita - Treze PB
21:00 Brazil , Serie D Prudentopolis - Brusque
21:00 Brazil , Serie D Mirassol - SER Caxias
21:00 Brazil , Serie D Maringa FC - Linense
21:00 Brazil , Serie D Julho Esporte - Ferroviario
21:00 Brazil , Serie D Itumbiara - URT
21:00 Brazil , Serie D Flamengo Arcoverde - Fluminense de Feira
21:00 Brazil , Serie D Campinense - Murici
21:00 Brazil , Serie C Tupi - Luverdense
21:00 Brazil , Serie C Botafogo SP - Joinville
21:00 Brazil , Serie A Sport Recife - Corinthians
21:00 Brazil , Serie A Sao Paulo - Santos
21:00 Brazil , Serie A Parana - Gremio
21:00 Brazil , Serie A America MG - Botafogo RJ
21:00 Bolivia , Division Profesional Guabira - Sport Boys
21:00 Argentina , Torneo Federal A Defensores Belgrano VR - Gimnasia Mendoza
21:00 Africa , Africa Cup Of Nations U20 Libya U20 - Burkina Faso U20
21:30 Africa , Africa Cup Of Nations U20 Sudan U20 - Burundi U20
21:30 Chile , Primera B La Serena - San Marcos de Arica
21:30 Chile , Primera B S. Morning - Coquimbo
22:00 World , Friendly International Jordan - Cyprus
22:00 Usa , Mls Chicago Fire - Houston Dynamo
22:00 Peru , Segunda Division Sport Loreto - Deportivo Coopsol
22:00 Peru , Segunda Division Alfredo Salinas - Santa Rosa
22:00 Egypt , Premier League Al Ahly - El Masry
22:00 Chile , Primera B Nublense - Cobreloa
22:00 Brazil , Serie D Novoperario - Sinop
22:00 Brazil , Serie D Dom Bosco - Corumbaense
22:00 Brazil , Serie C Globo - Acreano
22:00 Bolivia , Division Profesional Bolivar - The Strongest
22:00 Argentina , Primera B Nacional San Martin T. - Agropecuario
22:00 El Salvador , Primera Division Alianza FC - Santa Tecla
22:30 Peru , Segunda Division Huaral - Sport Victoria
22:30 Peru , Segunda Division Hualgayoc - Cienciano
22:30 Colombia , Torneo Aguila Atletico F.C. - Cucuta
22:30 Brazil , Serie D Placido de Castro - Independente
22:45 Peru , Segunda Division Willy Serrato - Carlos Manucci
23:00 Peru , Primera Division U. de Deportes - FBC Melgar
23:15 Bolivia , Division Profesional San Jose - Wilstermann
23:30 Chile , Primera Division U. De Concepcion - U. Catolica
23:30 Paraguay , Primera Division Olimpia Asuncion - 3 de Febrero
3:00 Canada , Csl Ukraine United - Scarborough B.
3:00 Colombia , Liga Aguila Huila - Patriotas
3:00 Panama , Lpf Independiente - Tauro
3:00 Peru , Primera Division Sport Boys - Sporting Cristal
4:00 Australia Oceania , Ofc Champions League Lautoka - Team Wellington
4:30 Usa , Mls San Jose Earthquakes - DC United
4:30 Usa , Usl Phoenix Rising - Sacramento Republic
4:30 Usa , Usl Reno - Seattle 2
5:00 Usa , Usl Las Vegas Lights - Real Monarchs
6:00 Japan , J League Division 2 Kumamoto - Mito
6:00 Australia , Npl Queensland Sunshine Coast - North Queensland United
6:30 Australia , Northern Nsw Hamilton Olympic - Broadmeadow
6:30 Australia , Northern Nsw Maitland - Lambton J.
6:30 Australia , Northern Nsw Valentine - Adamstown Rosebud
7:00 Japan , J League Division 2 Yamaga - Avispa Fukuoka
7:00 South Korea , K League 1 Incheon - Ulsan Hyundai
7:00 Japan , J League Division 2 Yokohama - Chiba
7:00 Japan , J League Division 2 Tochigi - Machida
7:00 Japan , J League Division 2 Oita - Renofa Yamaguchi
7:00 Japan , J League Division 2 Kanazawa - Tokushima
7:00 Japan , J League Division 2 Kamatamare - Kofu
7:00 Japan , J League Division 2 Albirex Niigata - Montedio Yamagata
7:00 Japan , J League Nagoya - Kashiwa
7:00 Japan , J League Kashima - Vegalta Sendai
7:00 Australia , Capital Territory Monaro Panthers - Tuggeranong Utd
7:00 Australia , Capital Territory Cooma - Canberra Olympic
7:00 Australia , Capital Territory Canberra FC - Woden Weston
7:00 Australia , Npl Victoria Melbourne Knights - Bulleen
7:00 Australia , Npl Nsw Wollongong Wolves - Marconi Stallions
7:00 Australia , Npl Nsw Hakoah Sydney - APIA Tigers
7:00 South Korea , K League 1 Sangju Sangmu - Jeju Utd
7:30 Australia , Npl South Australian West Torrens - Adelaide Comets
7:45 Australia , Npl South Australian Adelaide U21 - Sturt Lions
8:00 Australia , Npl Victoria Heidelberg Utd - Kingston City
8:00 Australia , Npl Victoria South Melbourne - Avondale FC
8:00 Japan , J League Sagan Tosu - FC Tokyo
8:00 Japan , J League Kawasaki Frontale - Shimizu
9:00 Japan , J League Hiroshima - C-Osaka
9:00 South Korea , K League 1 Seoul - Jeonbuk
9:00 South Korea , K League 1 Pohang - Suwon Bluewings
9:30 Australia , Npl South Australian West Adelaide - Adelaide Olympic
9:30 China , Super League Beijing Renhe - Guangzhou Evergrande
9:30 China , Jia League Dalian Transcend - Shenzhen


Enjoy our free services: soccer predictions (soccer tips, picks), information about today matches, archives of past events, odds movement, comments, analysis, statistics, reviews, soccer predictions, soccer odds, free football predictions, free football tips, free football picks, free soccer tips, free soccer picks.
Page Ranking Tool    Valid XHTML 1.0 Transitional